تایپ فرمول در ورد به زبان ساده + فیلم ( رایگان )

آموزش کامل تایپ فرمول در ورد

در این آموزش قصد داریم نحوه تایپ فرمول در آفیس ورد پرداخته و برخی از تنظیمات اصلی آن را برای شما توضیح دهیم.این نرم افزار علاوه بر قابلیت های بسیار خوبی که دارد کاربران خود را قادر خواهد ساخت تا به واسطه گزینه ها و فرمول ها و…. ای که به صورت پیش فرض در آن قرار دارد به تایپ فرمول بپردازند،اگر دانشجو رشته‌های فنی و یا مترجم و ویراستار متون و … باشید، حتماٌ برای نوشتن و ترجمه متون به تایپ فرمول نیاز پیدا می کنید.پس تا آخر این آموزش همراه ما باشید.

1: استفاده از فرمول پیس فرض ورد

در این روش با استفاده ازفرمول هایی که بطور پیش فرض در این نرم افزار گذاشته شده اند می توانید به تایپ و ایجاد فرمول مورد نظر خود بپردازید. برای تایپ فرمول  ازاین روش ابتدا از سربرگ Insert به کادر گروه Symbols مراجعه نمایید و از این کادر بر روی فلش کوچک کناری گزینه Equation انتخاب کنید.

سربرگ insert
سربرگ insert
قسمت Equation

با کلیک بر روی گزینه Equation مستقیما به بخش تایپ فرمول جدید می روید

با کلیک بر روی فلش کادر زیر مجموعه ای از فرمول ها باز می شود  که با توجه  به نیاز خود می توانید نوع و فرمول نویسی انتخاب کنید و بعد به ویرایش  اطلاعات و نمادهای آن بپردازید. این ویرایش توسط ابزارها و نمادهای مختلف در سربرگ جدید با نام Design در اختیار شما قرار می گیرد.

کلیک بر روی فلش
کلیک بر روی فلش کنار equation

2: تایپ فرمول جدید

برای تایپ فرمولجدید بدون استفاده از قالب بندی های پیش فرض  دو راه وجود دارد.

اول کافی است از سربرگ Insert به کادر گروه Symbols بروید و lمستقیم گزینه Equation انتخاب کنید.

 دوم این که برای تایپفرمول جدید پس از کلیک بر روی فلش کوچک کناری Equation در کادر گروه Symbol و باز شدن کادر مربوطه، گزینه Insert New Equation را انتخاب کنید همانند عکس زیر:

Insert New Equation
انتخاب Insert New Equation

از دو روش بالا کادر جدید برای تایپ فرمول داخل صفحه باز می شود. هم زمان با باز شدن این کادر سربرگ جدید Design بازمی شود که ابزارها و امکانات لازم را برای نوشتن فرمول جدید را در اختیار ما قرار می دهد.

سربرگ design برای ویرایش فرمول
سربرگ design برای ویرایش فرمول

سربرگ Design شامل گزینه های ذیل می باشد:

در کادر Tools:

Equation :1 : با کلیک روی این گزینه به همان کادر ساختارهای اولیه فرمول و گزینه های more Equation From Office.com در ورد 2010 و 2013 و Save Selection To Equation Gallery دسترسی خواهید داشت.

2: Professional: این گزینه در حالت پیش فرض برای درج فرمول فعال است که به واسطه این گزینه فرمول ها به شکل واقعی خود درج خواهند شد.

3: Linear :  این گزینه فرمول درج شده به صورت خطی تغییر شکل می دهد.

4: Normal Text : با انتخاب کامل فرمول و با انتخاب این گزینه فرمول را درحالت نرمال قرار خواهیم داد و در این حالت می توانید تغیرات مانند تغییر فونت، اندازه فونت، تراز بندی و… آن را با مراجعه به کادر گروه Home تغییر دهیم و شخصی سازی کنیم.

5: در کادر گروه Symbols شما به انواع نمادهای مختلف برای درج در فرمول دسترسی خواهید داشت.

قسمت tools
قسمت tools

6: در کادر structures  ساختار فرمول از جمله، براکت ها، لوگاریتم و لیمیت ، توابع، رادیکال ها و… را انتخاب کنیدو ساختار فرمول خود را تشکیل داده و فرمول را تایپ کنید.

کادر structures
کادر گروه structure
امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد. اگر می خواهید رسم نمودار میله ای آموزش ببینید اینجا کلیک کنید.
اگر صفحه اینستاگرام موسسه ندارید حتما فالو کنید هر روز کلی ویدئوهای آموزشی در اختیارتون قرار می گیره حتی می توانید نظر بدید که چه آموزشی نیاز دارید.

یک خبر خوب!

اگر تایپیست  هستید و حالا تایپ فرمول هم یاد گرفتید می تونید وارد قسمت ثبت نام تایپیست بشید و کسب در آمد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *